KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14763354
nr 1476 3354
Pelle Engman
(1948-1973), Sverige
Träsnitt, Måsar. Signerad, numrerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bildmått: 42x36 cm, yttermått inklusive ram: 60x53 cm
Pelle Engman, svensk grafiker, fotograf och målare född 1948, död 1973.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:14:16
14/6 21:17:45
Pelle Engman
Läs mer om Pelle Engman